Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
PCCC 1stX1 2 14 Oct 17 Point Cook
7/142(cc) H Singh 35 SM Maloney 32 C Armstrong 31  A Tee 2/23
def Newport - Digman
6/141(cc) M Formosa 28  C Armstrong 3/19 A Sharma 2/36
Saltwater Reserve Oval 1 
PCCC 2ndX1 2 14 Oct 17 Newport - Digman
9/123(cc) J Mcdonald 43  R Jassra 4/27 J Doolan 2/23
def by Point Cook
4/134(cc) K Dube 43* R Sindhu 28  L Collier 2/21
Bryan Martyn Oval 
PCCC 3rdX1 2 14 Oct 17 Aberfeldie
149 T Gray 28  A Pabla 4/18 G Malhotra 2/18 Js Turna 2/35
def by Point Cook
4/215(cc) S Luedi 108* B Hillard 47  R James 2/33
Buckley Park Lower Oval 2 
PCCC 4thX1 2 14 Oct 17 Point Cook
5/162(cc) E Ford 51*  JR Schwandt 2/35
def Doutta Stars
57  S Arora 3/5 B Bennett 3/8
Saltwater Reserve Oval 2 
PCCC U17B Mitch 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Newport - Digman/Altona Roosters
3/117(cc)  J Costello 2/8
v Point Cook
110 KJ Triffett 35  
Loft Res 
PCCC U15A Sat Aaron 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Williamstown CYMS
v Point Cook
6/173(cc) C Brown 65* V Chaudhari 36 B Walker 33  JM Devlin 3/33
J T Gray South East 
PCCC U15B Sat Jacob 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Point Cook
1/4  
v Gellibrand
122  RJ Voger 2/8 S Sampath 2/18
Wootten Rd # 2 
PCCC U13A Friday Leon 2 13 Oct 17
20 Oct 17
Werribee Black
2/146 H Suresh 55* T Black 31*  
v Point Cook
7/75  J Patel 2/3
Tom Roberts Res 
PCCC U13B Friday South Andrew 2 13 Oct 17
20 Oct 17
Point Cook
v Altona
Saltwater # 3 
PCCC U17A Suvidh 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Point Cook
156 P Farley 82 E Ford 28  M Weise 3/10 S Turner 3/25
v Yarraville
Lawrie Emmins Reserve 
PCCC U13 Sun Dhana 2 15 Oct 17
22 Oct 17
Point Cook
104 S Dhanasekar 46  
and 2/27  
v Seabrook
54  A Mutreja 2/0 A Cheeyandira 2/10 M Williams 2/10
Saltwater # 3 
PCCC U13B Sat James 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Werribee Black
4/211  
v Point Cook
40  
Galvin Park # 4 
PCCC U13A Sat Bill/Rob 2 14 Oct 17
21 Oct 17
Point Cook
4/106 A Williamson 35* B Lawlor 26  F Abdul Sathaar 2/18
v Werribee
1/145 AM Khan 43 F Abdul Sathaar 37* TB Hopper 30* F Cowell 29*  
Saltwater # 3 
PCCC One Day Synthetic 2 14 Oct 17 Point Cook
48  DS Pundir 4/5 D Walker 2/7 S Polden 2/13
def by Bellbridge
6/51  S Bell 2/14 J Farrier 2/16
Saltwater Reserve #3 
U11A Friday Pat 2 20 Oct 17 Point Cook
v West Melbourne CC
Arndell Park 
U11 A Friday Dean 2 20 Oct 17 Werribee Black
v Point Cook
Price Res 
U11A Sunday Gold Abhi 1 15 Oct 17 Point Cook Gold
4/92(cc)  
def by Caroline Springs Blue
6/155(cc)  K Bhangle 2/11 D Spiess 2/19
Saltwater # 1 
U11A Sunday Maroon Leon 1 15 Oct 17 Caroline Springs Green
7/96(cc)  T Rayson 2/15
def by Point Cook Maroon
5/161(cc) K Singh 40* M Singh 26*  
Town Centre Rec Oval # 2 
PCCC U13 Friday East Aaron B 2 13 Oct 17
20 Oct 17
St Albans
4/92 TL Hubery 36* M King 30  
v Point Cook
4/88  M Pawar 2/8
Errington Reserve 
Molly Strano Under 13 - Girls League South 1 16 Oct 17 Point Cook
def Gellibrand
Saltwater # 3 
U11 B West Friday Mitch 1 20 Oct 17 Point Cook
v Wyndhamvale
Saltwater # 1